logo

Судномоделювання і судномодельний спорт

Судномодельна лабораторія.

Контакти: (050) 913-43-81

Судномоделювання і судномодельний спорт є одним із найцікавіших напрямів науково-технічної творчості учнівської молоді. Саме тому гурток судномоделювання, який працює в нашому Центрі від часу заснування закладу, користується такою популярністю серед хлопчаків всього міста. Оволодіння знаннями читання й виконання креслень, формування умінь і навичок роботи із столярним та слюсарним інструментом, виготовлення та запуск складних, трудомістких судномоделей, вивчення будови суден та теорії суднобудування – основні завдання діяльності гуртка. Для вихованців тут робиться усе, щоб цей вид технічної творчості був цікавим і захоплюючим. Він не лише розвиває у дітей інженерні навички, а й допомагає їм набувати знань з фізики, хімії, креслення та інших дисциплін. Виховує патріотизм, любов до України, гордість за її досягнення; допомагає організувати змістовне дозвілля.

Гуртківцями проектуються і виготовляються моделі судів різних класів, які беруть участь у змаганнях, конкурсах і виставках різного рівня.

Лабораторія співпрацює з Національною федерацією судномоделізму і судномодельного спорту України (ФСССУ), яка є членом Всесвітньої організації з судномоделізму і судномодельного спорту NAVIGA. Всеукраїнські змагання учнівської молоді проводяться за правилами цієї організації.

Моделі кораблів і суден поділяються на такі секції:

секція “С” – моделі-копії – це точно виконані і правильно розраховані в масштабі моделі кораблів і човнів;

секція “А/В” – швидкісні кордові моделі – моделі довільної конструкції, що мають власну плавучість, оснащені ДВЗ, які приводять в рух гребний або повітряний гвинт. Моделі за допомогою корду кріпляться до кордової щогли і проходять дистанцію, що є кругом, з найбільшою можливою швидкістю;

секція “NS; Е” – це точно виконані і правильно розраховані в масштабі моделі кораблів і човнів:
NS(F-NS)- радіокеровані на відстані моделі кораблів, здатні рухатися і пливти, які під час змагань керуються на відстані учасниками змагань; E- самохідна модель, яка може плавати і пересуватися в надводному і підводному положенні (стані). Вона оснащена допустимим приводом. Це може бути, як точна копія існуючого корабля або такого, який існував раніше, так і судно довільної конструкції;

секція “FSR” – радіокеровані моделі групових перегонів, які оснащені двигунами внутрішнього згоряння;

секція “М” – радіокеровані самохідні моделі. Такі моделі можуть бути моделлю-копією будь-якого корабля, моделлю вільної конструкції або мати форму і вигляд корабля, човна, катера, але відповідати будівельним умовам класу;

секція “S” – моделі вітрильних яхт – радіокеровані вітрильні моделі, які для свого руху використовують тільки енергію вітру.

Найбільш популярні серед юнаків моделі секцій “S”,“NS; Е”,“М”.

 

Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з судномодельного спорту (600мм). м.Глухів, 2011 рік. Моделі секції “NS; Е”.

1

Моделі секції “NS; Е”.

2

Модели Пекаря Віктора – вихованця УДЦПО (тренер Квартірмейстер В.В.)

3

4

Старт моделей секції «М», м.Глухів, 2011 рік.

5

6

Гонка моделей секції «S»

7

Контакти

03148, м. Київ, пр-т Л. Курбаса, 2-А
Тел.: (044) 407-07-94
Моб.: (096)337-15-81
E-mail: [email protected] 
Міжнародна асоціація
позашкільної освіти

Кафедра позашкільної освіти
Інженерно-педагогічний факультет
НПУ імені М. П. Драгоманова

Ми в соцмережах