5

Законопроект про освіту

 

07.06.2017 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти під керівництвом першого заступника голови Комітету, Народного депутату України Олександра Співаковського відбулося засідання робочої групи із законопроекту про освіту щодо позашкільної освіти, учасником якого була Олена Володимирівна Биковська.

Проведення цього засідання обумовлено тим, що 21.06.2017 р. планується розширене засідання Комітету, де планується приймати рішення щодо законопроекту про освіту.

Щодо позашкільної освіти, мова йде про складову системи освіти, до якої на сьогодні залучено понад 3 млн. українських дітей та 40 тис. педагогів позашкільних навчальних закладів.

Що стосується позашкільної освіти у законопроекті про освіту

Мова йшла про те, щоб українським дітям і надалі дали можливість займатися у позашкільних навчальних закладах, не порушуючи конституційне право українських дітей на позашкільну освіту.

Щодо питання ліцензування позашкільної освіти

 Ще у 2003 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1380 від 29.08.2003 р. “Про ліцензування освітніх послуг” позашкільна освіта як і інші складові системи освіти ліцензувалася.

Постало питання про те, що зараз у законопроекті про освіту усі, окрім позашкільної освіти будуть проходити ліцензування. Тобто позашкілля позбавили права ліцензування, тим самим і права на державне фінансування.

Щодо питання рівнів освіти.

 Закон України “Про освіту” 1991 р. основну увагу приділив системі освіти і її складовим – дошкільна, загальна середня, позашкільна, професійно-технічна, вища, післядипломна освіта.

 Новий законопроект про освіту 2017 р. основну увагу і акцент робить на рівнях освіти. Тобто, якщо ти не є рівнем освіти, то ти не підпадаєш під державну підтримку, фінансування, соціальний захист тощо.

 Виключення позашкільної освіти із рівнів освіти погіршить доступ громадян до позашкільної освіти, звузить зміст і обсяг існуючих прав і свобод.

 Тому пропонується, щоб у частині 2 статті 10. Складники освіти було включено положення: “позашкільна освіта, яка відповідає нульовому-третьому рівню Національної рамки кваліфікацій”.

Щодо прикінцевих положень.

 Законопроектом про освіту вноситься багато правок у Закон України “Про позашкільну освіту”.

 Але пропозиції щодо позашкільної освіти, які сприятимуть збереженню системи позашкільної освіти, її фінансуванню на місцях і забезпечення доступності в законопроект про освіту так і не включено. Тобто виникає проблема відсутності державної підтримки та соціального захисту не тільки навчальних закладів позашкільної освіти, а й самих педагогічних працівників. Таким чином, позашкільна освіта повністю може перейти до комерційних послуг.

Тому потрібно наполегливо відстоювати питання прав позашкільної освіти у законопроекті про освіту!

6

Контакти

03148, м. Київ, пр-т Л. Курбаса, 2-А
Тел.: (044) 407-07-94
Моб.: (096)337-15-81
E-mail: [email protected] 
Міжнародна асоціація
позашкільної освіти

Кафедра позашкільної освіти
Інженерно-педагогічний факультет
НПУ імені М. П. Драгоманова

Ми в соцмережах